O festivalu


9. května 2011 proběhl již 4. ročník mezinárodního multižánrového festivalu, který pořádá Zastoupení Evropské komise v ČR, tentokráte v rámci Evropského roku dobrovolnictví. (více zde)

Hlavní hvězdy


N.O.H.A.

Dorota Barová (Tara Fuki)

Lenka Dusilová

Visegrad Blues Band

Ashley Slater (ex. Freak Power)

Tereza Černochová a kapela

1 festival, 2 města


V roce 2011 proběhl festival v Praze
na již tradičním místě, kterým bylo Staroměstské náměstí a poprvé v Ostravě na Jiráskově náměstí (Kuřím rynku).

Vítězné kapely Bandzone.cz


Je nám ctí a velkou radostí oznámit vám výherce naší soutěže pro kapely na serveru Bandzone.cz. Potěšila nás nejen účast a zájem (115 platných přihlášek), ale i kvalita soutěžících.


Naše 5-ti členná komise vybrala 2 první místa a 2 místa druhá.


Zde jsou vítězné kapely:


ENDY MOON 4 PM BAND (Zlín)

MEMPHIS (Hradec Králové)

PITCHBENDER (Praha)

SHOWSTATION (Brno)

O festivalu
SoutěžSoutez.html
FotogaleriePhotos/Photos.html
ProgramProgram.html
VideoVideo.html
KontaktKontakt.html
Photos/Photos.html

Den Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Proto bývá někdy také nazýván Schumanův den.


Evropští představitelé rozhodli o zavedení svátku Dne Evropy na Milánském summitu v roce 1985. Svátek má mimo jiné podtrhnout skutečnost, že každá země, která se dobrovolně rozhodla vstoupit do Evropské unie, se zároveň zavázala ctít a prosazovat základní hodnoty společenství. Oslavy Dne Evropy se konají na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. V tento den si obyvatelé jednotlivých členských zemí připomínají své evropské občanství a práva, které jsou s tím spojeny. Informace o Evropské dni najdete na http://europa.eu/abc/symbols/9-may/index_cs.htm

 

Evropská komise vyhlásila rok 2011 Evropským rokem dobrovolnictví. Během tohoto roku se bude po celé Evropě konat řada akcí, výstav, živých ukázek a aktivit všeho druhu. Evropský rok dobrovolnictví je rokem oslav, ale též i výzvou. Je oslavou angažovanosti miliónů mužů a žen v Evropě, kteří ve svém volném čase a bez jakéhokoli nároku na odměnu pomáhají tam, kde je zapotřebí. Pro více informací navštivte webový portál http://europa.eu/volunteering/cs  nebo www.dobrovolnik.cz